Kremra & Pomadë

Kremra & Pomadë

Kremra & Pomadë

Këtu janë 45 produkte.

Je duke pare 1-12 of 45 produkt(e)

Active filters

CREMA IDRATANTE LENITIVA 100 mL -...

Delikate, e çmuar, e pasur në lëndë ushqyese dhe komponentë proteinik. lëndët të para me origjinë nga kosheret e bletëve të tilla si mjaltë, poleni, nektari, dylli dhe Propolisi janë me prejardhje të vërtetë natyrore që kanë frymëzuar të gjithë produktet e linjës së re Trudi Baby Care

Price 400 Lekë

PASTA PROTETTIVA 100 mL - TRUDI BABY...

Paste Mbrojtëse është ideale për parandalimin e plasaritjeve, acarimit dhe skuqjes  në zonat inguinale të te porsalindurve, ku fërkimi i vazhdueshëm i pelenës i shtohet stanjacionit të pashmangshëm të lëngjeve agresive.

Price 420 Lekë

SUDOCREM 30 G

What is Sudocrem?

Sudocrem is an emolient soothing cream which has been used globally for the past 80 years to aid and assist in the management of nappy rash.

Price 499 Lekë

A-Derma – Protect AD Mbrojtës ndaj...

PROTECT AD SPF 50+ Very High Protection Cream është produkti i parë i formuluar specifikisht dhe i testuar për të përmbushur nevojat e lëkurave atopike duke ofruar një teksture të kënaqshme. Ajo mbron kundër efekteve të rrezeve të dëmshme UV duke rivendosur barrierën e lëkurës falë kompleksit zbutës.

Price 3,500 Lekë

Frezyderm – Atoprel Emollient Cream

Përshkrimi i Produktit

Trajtim polivalent i lëkurës së thatë, të ndjeshmedhe reaktive me tendencë atopike. Siguron hidratimin dhe forcimin e barrierës se lëkurës, mbron dhe redukton kruarjet dhe acarimet. I përshtatshëm për foshnja, fëmijë, të rritur.Per fytyren dhe trupin.

*Nuk permban kortizon.

Price 2,900 Lekë

Frezyderm – Baby Bath

Përshkrimi i Produktit

Baby Bath

Për larje ditore

  • Pastrim
  • Veprim antiinflamator, zbutës, hidratues
  • Plotësim i lipideve të lëkurës

Nuk irriton sytë për shkak të pH-it të pajtueshëm me lëngun lakrinal. E pasuruar me esteret e bajameve që bëjnë të mundur lipidizimin e lëkurës dhe ruajtjes të barrierës mbrojtëse që lekura i ofron organizmit. Efekti antiinflamator vjen nga ekstrakti i kamomilit i përfshirë në përbërje.

E testuar dermatologjikisht.

  • Pa ngjyrues. Pa paraben
Price 1,640 Lekë

Frezyderm – Baby Cream

Përshkrimi i Produktit

Krem i butë, mbrojtës, kundër ujit
– Veprim antiinflamator dhe zbutës
– Aftësi riqeneruese dhe kuruese
– Veprim antiseptik, kundër ujit

Indikacione: Kujdes ditor për zonën urogjenitale pas çdo ndryshimi të pelenës

Përbërësit:
-Vaj kamomili
-Pantenol
-Oksid zinku 3 %

Price 1,650 Lekë

Frezyderm – Baby Hydra Milk

Përshkrimi i Produktit

Emulsion hidratues dhe lagështues
– Veprim antiinflamator dhe antiirritues
– Forcim i filmit hidrolipidik
– Hidratim i pasur
– Cilësi kuruese, zbutëse

Indikacione: Parandalim dhe trajtim i dehidratimit dhe tharjes së lëkurës.
Për lëkura të irrituara dhe të ndjeshme.

Price 1,600 Lekë

Frezyderm – Baby Liquid Talc

Përshkrimi i Produktit

Kujdes, mbrojtje nga lagështia e tepërt
– Absorbim i lagështirës, mbrojtje nga dehidratimi
– Veprim antiinflamator, kurues
– Cilësi antiirrituese, zbutëse
– Forcim i mantelit hidrolipidik
Indikacione: Eritemë, inflamacion, skuqje

Price 1,450 Lekë

Frezyderm – Xhel për lehtësimin e...

Përshkrimi i Produktit

Xhel anhidrik për lehtësimin e dhimbjeve të barkut.

Me një kombinim të përzgjedhur të glicenirës dhe vajrave të bajames, kalendulas dhe kamomilit, ky xhel krijon një shtresë të butë hidratuese, e cila e kombinuar me një masazh të butë në barkun e foshnjës, përforcon efektin e fërkimit të thjeshtë për lehtësim më të shpejtë. Produkti rrit temperaturën lokale të lëkurës dhe sjell lehtësimin e dhimbjes pa ndikuar në qarkullimin e gjakut.

I përshtatshëm për trajtim homeopatik  
Ky produkt ka fituar çmimin platinium në konkursin Parents Awards 2017, në kategorinë Best Children’s Remedy.

Price 1,550 Lekë