Vivi Moringa – Moringa Oleifera në kapsula

  Vivi Moringa – Moringa Oleifera në kapsula

  Referenca: 0046

  3,750 Lekë

  Integrator ushqimor i përbërë tërësisht nga gjethet dhe farat e Moringës, ka një aftësi shumë të madhe anti-oksidante që ndihmon kundërshtimin e radikaleve të lira, të cilat hyjnë në trupin tonë nëpërmjet ushqimit, duhanit dhe ndotjes.

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Integrator ushqimor i përbërë tërësisht nga gjethet dhe farat e Moringës, ka një aftësi shumë të madhe anti-oksidante që ndihmon kundërshtimin e radikaleve të lira, të cilat hyjnë në trupin tonë nëpërmjet ushqimit, duhanit dhe ndotjes.

  I dhuron mirëqënie të përgjithshme organizmit duke forcuar mbrojtjen imunitare nëpërmjet furnizimit me vitamina, aminoacide, omega 3-6-9 dhe kripëra minerale. Mbështet funksionin tretës dhe plotëson, nëse është e nëvojshme mungesat në ushqim të hekurit dhe mikroelementeve.

  Përmbajtja e lartë e proteinave vegjetale i lejon individët veganë dhe vegjetarianë integrimin e plotë të këtyre elementeve ushqyes, duke plotësuar kështu mungesën e plotë në dietën e tyre të proteinave të kafsheve. Këshillohet në periudha stresi dhe lodhjeje falë efektit tonifikues në organizëm.

  Efekt anti-inflamator, falë përbërjeve bio-kimike të pranishme te moringa, që mbron organizmin.

  17 herë më shumë Kalçium se qumështi

  15 herë më shumë Kalium se bananja

  10 herë më shumë Vitaminë A se karrota

  9 herë më shumë proteina se kosi

  4 herë më shumë Klorofil se bimët e tjera

  25 herë më shumë Hekur se spinaqi

  92 lëndë ushqyese, 46 anti-oksidantë, Omega 3-6-9, Vitamina A-Z.

  Produkt pa përmbajtje laktoze

  Produkt i përshtatshëm për veganë

  Produkt pa përmbajtje gluteni

  Këshillohet marrja e 2 kapsulave në ditë (mëngjes/drekë)me një gotë ujë mundësisht pas vakteve.  .

  0046

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: