Bioderma – Atoderm Balsam Intensiv zbutës dhe forcues i lëkurës

  Bioderma – Atoderm Balsam Intensiv zbutës dhe forcues i lëkurës

  Referenca:

  2,200 Lekë
  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi i Produktit

  Trajtim 2 në 1 zbutës dhe forcues i lëkurës, rivendos komfortin dhe shëndetin e lëkurës.

  Atoderm Balsam intensiv ndalon menjëherë të kruarën falë përbërësit aktiv PEA. I pasur me agjentë zbutës dhe pastrues, zbut irritimin dhe rivendos barrierën e lëkurës për një efekt që zgjat falë kompleksit ekskluziv Lipigenium™ i përbërë nga biolipide që gjenden në mënyrë natyrale në epidermë. Patenta Skin Barrier Therapy limiton zhvillimin e staphylococcus aureus nga njëra anë dhe penetrimin e alergenëve nga ana tjetër, të dy shkaktarë të tharjes së lëkurës.

  • Formule pa parfum
  • Pa paraben
  • Hipoalergjik
  • Jo komedogjenik
  • I përshtatshëm për të gjithë familjen

  Udhëzime mbi përdorimin

  Aplikojeni Atoderm Intensive Baume në lëkurë të pastruar. Mund të përdoret  së bashku me kortikosteroide.

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: