Shëndeti i Lëkurës

Shëndeti i Lëkurës

Shëndeti i Lëkurës

Këtu janë 61 produkte.

Je duke pare 1-12 of 61 produkt(e)

Active filters

Fillerina – Trajtim filler 14 ditor...

Formulimi i Fillerina xhel përmban 6 lloje të ndryshme të acideve hialuronike me peshë molekulare të ndryshme dhe struktura. Këto acide të ndryshme kanë një veprim filler dermo-kozmetik në shtresat e ndryshme të lëkurës.

Price 9,500 Lekë

Frezyderm – Atoprel Emollient Cream

Përshkrimi i Produktit

Trajtim polivalent i lëkurës së thatë, të ndjeshmedhe reaktive me tendencë atopike. Siguron hidratimin dhe forcimin e barrierës se lëkurës, mbron dhe redukton kruarjet dhe acarimet. I përshtatshëm për foshnja, fëmijë, të rritur.Per fytyren dhe trupin.

*Nuk permban kortizon.

Price 2,900 Lekë

Frezyderm – Atoprel Milky Bath Oil

Përshkrimi i Produktit

Vaj banje në formë qumështi, për lëkurë të thatë dhe të irrituar me tendencë atopike.
Pastron dhe hidraton. Largon qelizat e vdekura, rrit elasticitetin e lëkurës duke ofruar mbrojtje antiinflamatore, anti-irrituese. Gjatë periudhave akute të simptomave të dermatitit atopik, për lëkurë të thatë, të ndjeshme dhe reaktive me simptoma kruajtjeje, thatësie dhe skuqjeje.

Price 2,950 Lekë

Frezyderm – Baby Bath

Përshkrimi i Produktit

Baby Bath

Për larje ditore

  • Pastrim
  • Veprim antiinflamator, zbutës, hidratues
  • Plotësim i lipideve të lëkurës

Nuk irriton sytë për shkak të pH-it të pajtueshëm me lëngun lakrinal. E pasuruar me esteret e bajameve që bëjnë të mundur lipidizimin e lëkurës dhe ruajtjes të barrierës mbrojtëse që lekura i ofron organizmit. Efekti antiinflamator vjen nga ekstrakti i kamomilit i përfshirë në përbërje.

E testuar dermatologjikisht.

  • Pa ngjyrues. Pa paraben
Price 1,640 Lekë

Frezyderm – Baby Cream

Përshkrimi i Produktit

Krem i butë, mbrojtës, kundër ujit
– Veprim antiinflamator dhe zbutës
– Aftësi riqeneruese dhe kuruese
– Veprim antiseptik, kundër ujit

Indikacione: Kujdes ditor për zonën urogjenitale pas çdo ndryshimi të pelenës

Përbërësit:
-Vaj kamomili
-Pantenol
-Oksid zinku 3 %

Price 1,650 Lekë

Frezyderm – Baby Hydra Milk

Përshkrimi i Produktit

Emulsion hidratues dhe lagështues
– Veprim antiinflamator dhe antiirritues
– Forcim i filmit hidrolipidik
– Hidratim i pasur
– Cilësi kuruese, zbutëse

Indikacione: Parandalim dhe trajtim i dehidratimit dhe tharjes së lëkurës.
Për lëkura të irrituara dhe të ndjeshme.

Price 1,600 Lekë

Frezyderm – Baby Liquid Talc

Përshkrimi i Produktit

Kujdes, mbrojtje nga lagështia e tepërt
– Absorbim i lagështirës, mbrojtje nga dehidratimi
– Veprim antiinflamator, kurues
– Cilësi antiirrituese, zbutëse
– Forcim i mantelit hidrolipidik
Indikacione: Eritemë, inflamacion, skuqje

Price 1,450 Lekë

Alta Care Laboratories – Keto Z...

Keto-Z me një formulim të ri kombinon 3 përbërës të fuqishëm: OctopiroxTriclosan dhe Climbazole, të cilat janë anti-alergjik, antibakterial dhe antifungal.

Price 1,500 Lekë