Lëkurë atopike

Lëkurë atopike

Lëkurë atopike

Këtu janë 11 produkte.

Je duke pare 1-11 of 11 produkt(e)

Active filters

A-Derma – Protect AD Mbrojtës ndaj...

PROTECT AD SPF 50+ Very High Protection Cream është produkti i parë i formuluar specifikisht dhe i testuar për të përmbushur nevojat e lëkurave atopike duke ofruar një teksture të kënaqshme. Ajo mbron kundër efekteve të rrezeve të dëmshme UV duke rivendosur barrierën e lëkurës falë kompleksit zbutës.

Price 3,500 Lekë

Frezyderm – Atoprel Emollient Cream

Përshkrimi i Produktit

Trajtim polivalent i lëkurës së thatë, të ndjeshmedhe reaktive me tendencë atopike. Siguron hidratimin dhe forcimin e barrierës se lëkurës, mbron dhe redukton kruarjet dhe acarimet. I përshtatshëm për foshnja, fëmijë, të rritur.Per fytyren dhe trupin.

*Nuk permban kortizon.

Price 2,900 Lekë

Frezyderm – Atoprel Milky Bath Oil

Përshkrimi i Produktit

Vaj banje në formë qumështi, për lëkurë të thatë dhe të irrituar me tendencë atopike.
Pastron dhe hidraton. Largon qelizat e vdekura, rrit elasticitetin e lëkurës duke ofruar mbrojtje antiinflamatore, anti-irrituese. Gjatë periudhave akute të simptomave të dermatitit atopik, për lëkurë të thatë, të ndjeshme dhe reaktive me simptoma kruajtjeje, thatësie dhe skuqjeje.

Price 2,950 Lekë

Frezyderm – Baby Bath

Përshkrimi i Produktit

Baby Bath

Për larje ditore

  • Pastrim
  • Veprim antiinflamator, zbutës, hidratues
  • Plotësim i lipideve të lëkurës

Nuk irriton sytë për shkak të pH-it të pajtueshëm me lëngun lakrinal. E pasuruar me esteret e bajameve që bëjnë të mundur lipidizimin e lëkurës dhe ruajtjes të barrierës mbrojtëse që lekura i ofron organizmit. Efekti antiinflamator vjen nga ekstrakti i kamomilit i përfshirë në përbërje.

E testuar dermatologjikisht.

  • Pa ngjyrues. Pa paraben
Price 1,640 Lekë