Rilastil D-Clar Uniforming and Depigmenting Cream SPF 50+-Krem depigmentues & mbrojtës ndaj diellit

  Rilastil D-Clar Uniforming and Depigmenting Cream SPF 50+-Krem depigmentues & mbrojtës ndaj diellit

  Referenca:

  4,050 Lekë

  Krem depigmentues & mbrojtës ndaj diellit 50 ml

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi

  Formulim, për një trajtim të përditshëm të fenomenit të hiperpigmentimit të lëkurës.

  Hiperpigmentimi mund të vijë si pasojë e një mbiprodhimi të melaninës, ose e një shpërndarjeje jo të njëtrajtshme të saj.

  Ky krem krahas trajtimit të njollave ekzistuese, në sajë të përmbajtjes së filtrave të ndryshëm ofron një mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB, duke parandaluar kështu formimin e njollave të reja. Efekti depigmentues vjen nga kombinimi i tetrapeptidit-30 me 4-butilresorcinolin, vitaminën PP vitaminën C.

  Pas një sërë përdorimesh lëkura do jetë më elastike ( AHA-alfahidroksiacide dhe DNA e natriumit) dhe më e butë (alfa bisabololi). Testuar dermatologjikisht, mikrobiologjikisht dhe klinikisht. Testuar për nikel, krem, kobalt, mërkur dhe paladium. Jo komedogjenik. Pa parfum, parabenë dhe derivate të grurit.

  KESHILLA

  Përdorimi

  Aplikohet në mëngjes në fytyrë të pastruar paraprakisht.

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: