Bioclin – Phydrium Advance Shampo kundër rënies të flokëve

  Bioclin – Phydrium Advance Shampo kundër rënies të flokëve

  Referenca:

  1,550 Lekë

  Phydrium Advance Anti-Loss Shampoo

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi i Produktit

  Trajtim që kundërshton dobësimin dhe rënien e flokëve.

  Rezultati
  Flokët gjallërohen, ushqehen dhe duken të forte nga rrënja deri të majat.

  Veçoritë

  • Ndihmon në riaktivizimin e mikro-qarkullimit lokal të gjakut dhe stimulon rigjenerimin qelizor duke kundërshtuar plakjen e parakohshme të rrënjës të flokut (Stimoxidil® Complex dhe disa vitamina të grupit B).
  • Ka veprim të fuqishëm antioksidues dhe zbutës, që forcon efektin kundërshtues të rënies (Stimoxidil® Complex).
  • Falë efektit rigjallërues i jep forcë, shkëlqim dhe elasticitet flokut (vitaminat B: Biotin, Pro-Vitamin B5,Vitamin B6 dhe B3).
  • Pastron në tërësi, duke respektuar lëkurën.


  Udhëzime mbi përdorimin

  Aplikoni një sasi të përshtatshme të shampos në skalpin dhe flokët e lagura dhe masazhoni me pak ujë. Lëreni për disa minuta dhe pastaj shplani kokën.

  Indikimet
  I përshtatshëm për  trajtimin e rënies të flokëve.
  Rekomandohet të përdoret 2/3 herë në jave.
  Mund të përdoret dhe çdo ditë.

  Plus

  • Pa SLS dhe SLES
  • Pa paraben
  • Pa ngjyrues
  • I testuar klinikisht, dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht
  • Pa nikel, krom, kobal, palladium dhe merkur

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: