Bioderma – Hydrabio H2O Ujë micelar, pastrues dhe heqës i make up

  Bioderma – Hydrabio H2O Ujë micelar, pastrues dhe heqës i make up

  Referenca:

  1,900 Lekë

  Ujë pastrues dhe heqës i make up që respekton brishtësinë e lëkurës së ndjeshme dhe stimulon hidratimin.

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi i Produktit

  Ujë pastrues dhe heqës i make up që respekton brishtësinë e lëkurës së ndjeshme dhe stimulon hidratimin.

  Hydrabio H2O është i pari dhe i vetmi ujë micellar dermatologjik që përshtatet në mënyrë perfekte me lëkurën. Esteret e acideve yndyrore, elementet përbërës të micelave, janë të ngjashme me fosfolipidet e membranës së qelizave të lëkurës dhe ndihmon në rivendosjen e filmit hidrolipidik të lëkurës. Kështu, Hydrabio H2O garanton tolerancë të pakrahasueshme dhe komfort për një heqje të mirë makijazhi. Për më tepër patenta ekskluzive biologjike Aquagenium ndihmon lëkurën të aktivizojë kapacitetin hidratues duke stimuluar prodhimin e aquasporinave, kanalet ujore në lëkurë, dhe të mbajë ujin që i duhet që të jetë e balancuar.

  • Kombinon një fuqi të lartë pastruese me një tolerancë të lartë.
  • Pastron dhe heq makijazhin nga fytyra dhe sytë.
  • Zbut, dekongjestionon dhe respekton balancën e lëkurës
  • Pa shplarje.
  • Pa parfum, jo komedogjenik, hipoalergjik

  Udhëzime mbi përdorimin

  Lagni një tampon pambuku me produktin. Aplikojeni në fytyrë dhe zonën rreth syve.

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: