Bioderma – Nude Touch SPF 50+-Për lëkurat e kombinuara dhe të yndyrshme.

  Bioderma – Nude Touch SPF 50+-Për lëkurat e kombinuara dhe të yndyrshme.

  Referenca:

  4,500 Lekë

  Për lëkurat e kombinuara dhe të yndyrshme

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi 

  Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50+ është mbrojtja perfekte nga dielli (SPF 50+) e formuluar veçanërisht për lëkurat e kombinuara dhe të yndyrshme.

  Kjo përkujdesje përmban një kombinim ekskluziv të filtrave dermatologjik 100% minerale UVA/UVB  dhe Cell Bioprotection që ofron mbrojtje optimale kundër efekteve të dëmshme të rrezeve UV (djegie, intolerancë nga dielli etj.)

  Teknologji revolucionare  Liquid-to-powder në 3 hapa:

  • Pas aplikimit, agjentët e paqëndrueshëm avullojnë duke krijuar një formulë jashtëzakonisht të lehtë.
  • Aplikimi i mëndafshtë i mundëson pigmenteve dhe filtrave të shpërndahen në mënyrë të barabartë në të gjithë lëkurën për një ngjyrë të përkryer të mbrojtur, madje edhe të lehtë.
  • Agjentët hidratues depërtojnë në shtresat sipërfaqësore të lëkurës, duke mundësuar një lëkurë mat.

  Veprim i menjëhershëm mat dhe kundër imperfeksioneve në lëkurë

  • Veprim matifikues dhe pudër soft-focus kundër shkëlqimit
  • Acidi Salicilik zbut teksturën e lëkurës dhe rrit ndriçimin e saj

  Hipoalergjik. Jo komedogjenike

  3 nuanca: natural, light,  golden

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: