BIONIKE-ACNET AZELIKE PLUS -Per lekurat seborroike me akne

  BIONIKE-ACNET AZELIKE PLUS -Per lekurat seborroike me akne

  Referenca:

  2,050 Lekë

  Krem ne trajte xheli per lekurat seborroike me akne.- 30ml

  Permban acid azelaik, HPR (gjenerate e re retinoidi) dhe AHA (alfa hidroksi acide).

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  PERSHKRIMI

  Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar formimin dhe zhvillimin e komedoneve (pikave te bardha dhe te zeza ne lekure), si dhe mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne. Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure. 

  Acid azelaik: Rregullon sebumin, ka efekt keratolitik dhe bakteriostatik. Punon ne te gjitha komponentet e akneve ne fytyre: kontrollon sekretimin e sebumit, efekt keratolitik, kontrollon perhapjen e bakterit qe shkakton akne (Cutibacterium acnes)

  Retinoid: Ka efekt keratolitik dhe ndihmon ne uljen e inflamacionit.

  Acidi Glikolik: Parandalon krijimin e komedoneve dhe zhvillimin e tyre.

  Acidi suksinik: Ka efekt keratolitik dhe antibakterial kunder C.Acnes

  Azetrap System™: Ndihmon ne clirimin gradualisht te acidit azelaik, cka e ben kete produkt me te vecante nga produktet e tjera ne treg. 

  KESHILLA

  Perdorimi: Aplikoni kremin nje here ne dite, pas pastrimit te lekures, rekomandohet ne mbremje. Ne mengjes rekomandohet perdorimi i kremit te diellit.

  Paketimi: 30 ml

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: