Phyto – Phytokeratine spray

  Phyto – Phytokeratine spray

  Referenca:

  2,800 Lekë

  Spray riparues termo-aktiv dhe termo-riparues për flokë të dëmtuar

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi i Produktit

  Karkateristikat e produktit:

  Spray riparues termo-aktiv dhe termo-riparues për flokë të dëmtuar që këputen. Në çdo krehje, flokët rigjejnë forcën dhe butësinë, ndërsa krehja shndërrohet në një gjest trajtimi. Trajtimi ekspres PHYTOKÉRATINE, rindërton me efikasitet strukturën e brendshme të flokëve të dëmtuar, duke i mbrojtur në të njëjtën kohë nga nxehtësia dhe këputja gjatë krehjes. Të mbrojtur intensivisht dhe të thjeshtë për t’u krehur, flokët bëhen me rezistentë, të mëndafshtë dhe të disiplinuar.
  RIPARIM DHE TERMO-PROTEKSION NE TEMPERATURE 200°C 96%(pamja e jashtme e flokut është 96% më e qëndrueshme dhe e lëmuar pas piastrimit krahasuar me flokun e patrajtuar. Vërejtur nëpërmjet mikroskopit elektronik).

  Indikimet:Për flokë të dëmtuar që këputen.

  Formulimi:Keratina vegjetale dhe acidi hialuronik të injektuar në qendër të fibrës sigurojnë rindërtimin e strukturës së flokut dhe një përqindje hidratimi optimale. Nën efektin e nxehtësisë, ekstrakti natyral termo-aktiv i “yun zhi” fuqizon efikasitetin riparues të formulës duke e izoluar në thellësi keratinën vegjetale. Ceramidet lëmojnë fijen e flokut dhe mbushin mikro-lezionet.

  Mënyra e përdorimit:Në flokë të larë, të lagur dhe të tamponuar, sprucojeni në gjatësinë e flokut dhe në maja. Procedoni me krehjen e zakonshme, krehjen me tharëse apo piastrimin. PA SHPËLARJE. Përdoret edhe në flokë të tharë për të lehtësuar krehjen.

  Këshilla për përdorim:Këshilla Phyto: Përdoreni përpara çdo piastrimi apo krehjeje me tharëse

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: