Rilastil Xerolact Atopic Intensive Balm-Balsam ushqyes për lëkurë të thatë dhe atopike

  Rilastil Xerolact Atopic Intensive Balm-Balsam ushqyes për lëkurë të thatë dhe atopike

  Referenca:

  2,840 Lekë

  Balsam ushqyes për lëkurë të thatë dhe atopike 200 ml

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi

  Formulim që indikohet të përdoret në rastet e dermatitit atopik.

  Për të rritur, fëmijë dhe foshnja.

  Përmban:

  – omega 3 (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis dhe vitamina F) që i jep veti zbutëse

  – omega 6 (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis, vaji i lule sahatit, gjalpi shea, vaji i lulediellit dhe vaji i krundeve të orizit) që i jep veti rigjeneruese

  – omega 7 (që vjen nga vaji i bimës sea buckthorn) me veti rigjeneruese

  -omega 9 (vjen nga vaji i bimës Plukenetia Volubilis, vaji i lule sahatit, vaji jojoba, gjalpi shea, vaji i lulediellit dhe vaji i krundeve të orizit) që ka veti të mbrojë qelizat nga faktorët dëmtues

  -niacinamid që ndihmon në rigjenerimin e epidermës

  -acid hialuronik me veti ushqyese

  -pantenol me veti zbutëse dhe ushqyese

  -alfa glukan oligosaharide që kanë veti të balancojnë florën mikrobike.

  Kombinimi i të gjithë përbërësve i bën të mundur që të qetësohen irritimet, të rigjenerohet lëkura dhe të rifitoje hidratimin dhe gjendjen e komfortit. Testuar dermatologjikisht dhe nën mbikëqyrjen e pediatrëve. Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium. Hipoalergjik. Delikat me lëkurën. Pa parabene, pa parfum, pa alkool. Pa SLES dhe SLE (sodium lauril sulfat). Pa ngjyrues dhe pa derivate të grurit.

  KESHILLA

  Përdorimi

  Aplikohet dy ose më shumë herë në ditë në rastet e dermatitit ose ekzemës.

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: