Rilastil Xerolact [E] Concentrate Cream Sodium Lactate 30%-Krem hidratues dhe keratolitik

  Rilastil Xerolact [E] Concentrate Cream Sodium Lactate 30%-Krem hidratues dhe keratolitik

  Referenca:

  2,730 Lekë

  Krem hidratues dhe keratolitik për lëkurë të ndjeshme 40ml

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi

  Trajtim specifik për persona që kanë probleme me tharjen dhe trashjen e lëkurës në zona të ndryshme të trupit. Synon t’i kthejë lëkurës gjendjen e komfortit dhe rehatisë.

  Laktati i natriumit, që është dhe përbërësi kryesor i këtij formulimi, hollon lëkurën dhe kundërshton dukurinë e hiperkeratozës.

  DNA e natriumit, gjithashtu pjesë e këtij formulimi, ka aftësinë që të përshkojë membranën qelizore, duke dhënë jo vetëm një efekt të jashtëm, por dhe një efekt në brendësi. Ajo stimulon rigjenerimin qelizor, i rikthen lëkurës shkëlqimin e humbur, parandalon efektet negative të radikaleve të lira dhe ushqen lëkurën.

  Gjalpi shea, vitamina E dhe glicerina zbusin dhe ushqejnë lëkurën Testuar mikrobiologjikisht dhe dermatologjikisht. Testuar klinikisht. Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe nikel. Hipoalergjik. Pa parabenë dhe derivate të grurit.

  KESHILLA

  Përdorimi

  Aplikohet 1-2 herë në ditët në zonat problematike. Rekomandohet të përdoret pas dushit dhe për një periudhë të paktën rreth 30 ditë.

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: