Aloe Fresh Menta Crystal

  Aloe Fresh Menta Crystal

  Referenca:

  500 Lekë

  Paste dhembesh ne forme xheli me origjine 100% natyrale dhe veprim RETARD.

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Pastë dhëmbësh në formë xheli me origjinë 100% natyrale dhe veprim RETARD*.
  Përmbajnë mikrokristale silice të aromatizuara me mente, të cilat shkrihen në gojë gjatë pastrimit të dhëmbëve për një ndjesi të gjatë freskie, kanë veprim pastrues, nuk irritojnë mishrat e dhëmbëve dhe nuk janë agresivë me smaltin.

  Aloe vera ndihmon të gjithë kavitetin oral të luftojë bakteret dhe mikrobet dhe gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Vaji Tea tree mbron kavitetin oral falë efektit të tij antibakterial dhe antiseptik.
  Xylitol është një ëmbëlsues natyral që nuk fermentohet nga bakteret e kavitetit oral dhe nuk lejon formimin e acideve që gërryejnë smaltin.

  *Veprimi RETARD është falë prezencës  karbosimetilkitozanpër  cilin studimet e fundit kanë treguar    parandalon kariesin dhe gurzat e dhëmbëve. Ky veprim mban efektin e tij për  paktën 5 orëkoha e nevojshme ndërmjet larjes  dhëmbëve.

  Paketimi: 100 ml

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: