Vitabiotics – Ultra Vitamin C

  Vitabiotics – Ultra Vitamin C

  Referenca: 0034

  1,200 Lekë

  Ultra Vitamin C ofron një çlirim gradual të vitaminës C me 25mg bioflavonoide të qitros, për një përthithje dhe efekt maksimal.

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Ultra Vitamin C

  Çlirim i ngadaltë i Vitaminës C

  Ultra Vitamin C ofron një çlirim gradual të vitaminës C e cila është formuluar me 25mg bioflavonoide të qitros, për një përthithje dhe efekt maksimal. Ultra Vitamin C ofron efekte antioksiduese dhe kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe atij nervor. Rrit përthithjen e hekurit, një mineral esencial për një formacion të shëndetshëm të gjakut dhe mbështet formimin e kolagjenit.

  Ultra Vitamin C është veçanërisht e përshtatshme për:

  Mbështetjen e sistemit imunitar
  Atletët dhe individët që meren me aktivitet sportiv
  Mbi moshën 50 vjeç
  Njerëzit me aktivitet ditor të ngjeshur

  Efektet antioksiduese

  Bioflavonoidet janë një grup pigmentesh bimore që janë përgjegjës për ngjyrat tek shumë fruta. Bioflavonoidet e qitros janë ato flavonoide që gjenden tek frutat që i përkasin familjes të qitros siç janë : limoni, portokalli, grejpfruti etj. dhe që janë të njohur për përbërjen e pasur me vitaminë C.

  Radikalet e lira prodhohen në sasi të mëdha gjatë ekspozimit të trupit në prani të ndotësve, diellit dhe shumë faktorë të tjerë siç janë tymi i cigareve dhe ushqimet e shpejta. Vitamina C përforcon aftësinë e trupit për të neutralizuar radikalet e lira duke kontribuar në mbrojtjen e qelizave ndaj stresit oksidativ.

  Sinteza e kolagjenit

  Vitamina C është një kofaktor në sintezën e kolagjenit, substancës që mban lëkurën elastike. Ajo kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërceve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

  Funksionimi normal i sistemit imun dhe atij nervor 

  Vitamina C është e rëndësishme për shëndetin dhe mirëqënien në tërësi sepse kontribuon në zhvillimin normal të të gjithë proceseve të sistemit imunitar dhe atij nervor.

  Rritja e përthithjes së hekurit

  Shumë ushqime dhe pije përmbajnë substanca që pengojnë përthithjen e hekurit, duke përfshirë dhe çajin apo kafenë. Vitamin C rrit përthithjen e hekurit, mineralit esencial për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. Hekuri është shumë i rëndësishëm në trupin e njeriut pasi kontribuon në transportin normal të oksigjenit në qelizat dhe organet e trupit.

  Përdorimi

  Një ose dy tableta në ditë. Rekomandohet të gëlltiten me ujë ose me një pije të ftohtë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Ultra Vitamin C  mund të përdoret për sa kohë të jetë e nevojshme.

  E përshtatshme për vegjetarianë
  Pa ngjyrues
  Pa konservues
  Pa laktozë
  Pa gluten

  0034

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: