Power Health – D-Vit3 2000IU

  Power Health – D-Vit3 2000IU

  Referenca: 0039

  790 Lekë

  Vitamina është një vitaminë shumë e rëndësishme e tretshme në yndyrna, që është gjetur gjatë kërkimit për rakitizmin dhe sëmundjet e kockave te fëmijët. Konsiderohet një nga të paktat vitamina të prodhuara në trupin tonë , dhe më specifikisht ajo prodhohet në lëkurën tonë nga drita e diellit dhe rrezatimi ultraviolet në formën më aktive të D3, cholecalciferol.

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Vitamina është një vitaminë shumë e rëndësishme e tretshme në yndyrna, që është gjetur gjatë kërkimit për rakitizmin dhe sëmundjet e kockave te fëmijët. Konsiderohet një nga të paktat vitamina të prodhuara në trupin tonë , dhe më specifikisht ajo prodhohet në lëkurën tonë nga drita e diellit dhe rrezatimi ultraviolet në formën më aktive të D3, cholecalciferol.

  D-Vit3 është një formulë që përmban 2000 UI Vitamin D3 dhe ka këto funksione:

  Kontribuon në përthithjen normale të kalçiumit dhe fosforit, si dhe në nivele normale të kalçiumit në gjak.

  Kontribuon në shëndetin e kockave dhe dhëmbëve.
  Kontribuon në mirëmbajtjen e funksionit normal të muskujve.
  Kontribuon në funksionin normal të sistemit imunitar.

  D-Vit3 është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

  Personat me nivele të ulëta ose defiçiencë të vitaminës D
  Personat që nuk ekspozohen në diell.
  Të rriturit e moshës së mesme
  Gratë në menopauzë

  Përdorimi: 1 tabletë në ditë pas ushqimi.

  0039

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: