Nutriben – Confort (0m+)

  Nutriben – Confort (0m+)

  Referenca:

  3,100 Lekë

  Qumësht për foshnja nga dita e parë
  Formulë Anti-Kolika dhe Anti-Konstipacion

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi i Produktit

  Qumësht për foshnja nga dita e parë
  Formulë Anti-Kolika dhe Anti-Konstipacion

  Ky produkt është i përshtatshëm për përdorim të vëçantë si ushqim për foshnjat nga lindja, kur ato nuk ushqehen me gji.

  Formulimi me proteina pjesërisht të hidrolizuara ndihmon në lehtësimin e konstipacionit. Rregullon mikroflorën intestinale, duke e bërë atë të ngjashme me atë të fëmijëve, që ushqehen me qumësht gjiri.

  Ndihmon në uljen e proceseve inflamatore të zorrës.

  I pasur me galakto-oligosaharide, të cilat stimulojnë rritjen e bifidobaktereve në zorrë dhe forcojnë sistemin imunitar.
  Përmbush standartet e ESPHAGAN dhe legjislacionit europian, në lidhje me pesticidet, mbetjet dhe substancat toksike.

  Tabela e dozimit
  MoshaNr. i masave qumësht
  Nutriben AC
  Ujë (ml)Vaktet ditore
  0-2 javë2608
  2-8 javë3907
  2-3 muaj51505
  3-6 muaj61805
  Mbi 6 muaj82404

  Udhëzime

  Sterilizoni biberonet dhe enet e tjera paraprakisht. Lani duart para pergatitjes se qumeshtit. Formula duhet pergatitur vecmas per cdo vakt ushqyerje. Vloni ujin dhe lereni  të ftohet deri në temperaturën 45°C.
  Shtohet sasia e duhur e qumështit dhe përzihet deri në tretje të plotë.

  Nuk përmban vaj palme: Kjo përzierje e vajrave siguron një sasi të madhe të acideve yndyrore të ngopura, që përmirëson përthithjen e kalciumit dhe magnezit dhe zvogëlon rastet e konstipacionit.

  Shënim i rëndësishem

  Qumeshti i gjirit eshte ushqimi ideal per rritjen e shendetshme dhe zhvillimin e foshnjave dhe femijeve. Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera.

  Maltodekstrine, laktoze, hidrolizat proteinash nga serumi i qumeshtit te lopes, vajra vegjetale (luledielli, nabine, kokosi), galaktooligosakaride, trigliceride me zinxhir mesatar, minerale (fosfat potasiumi, citrat natriumi, klorur kalciumi, klorur magneziumi, hidroksid kalciumi, sulfat hekuri, sulfat zinku, sulfat bakri,  sulfat magneziumi, jodur natriumi dhe selenit natruimi), klorur koline, vaj peshku (DHA), vaj
  i Mortierella alpina, L-tirozine, vitamina (C, E, B3, B5, B2, A, B1, B6, B9, K1, Biotine, D3), inositol, L-histidine, emulsionues (lecitine luledielli), nukleotide , L-karnitine dhe antioksidante (ekstrakt i pasur me tokoferole dhe palmitat askorbili).

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: