Rilastil Sun System Baby -Spraj mbrojtës ndaj diellit për bebe SPF 50+

  Rilastil Sun System Baby -Spraj mbrojtës ndaj diellit për bebe SPF 50+

  Referenca:

  3,420 Lekë

  Spraj mbrojtës ndaj diellit për bebe SPF 50+ 200ml

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi

  Formulim i krijuar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme dhe delikate të bebeve tuaja. Ka një teksturë të lehtë dhe absorbohet plotësisht nga lëkura. Përmban një kombinim filtrash që ofrojnë mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.

  Parandalon djegien dhe irritimet që mund të vijnë si pasojë e ekspozimit në diell për një kohë të gjatë. Ushqen lëkurën dhe e bën atë më elastike. I papërshkrueshëm nga uji (ëater proof). Testuar dermatologjikisht. Testuar nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër. Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe paladium. Pa parabene, pa parfum, ngjyrues dhe rrjedhës të grurit.

  KESHILLA

  Përdorimi

  Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor. Riaplikohet disa herë, në varësi të ekspozimit ndaj rrezatimit.

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: