Bioderma – Sebium Global Cover

  Bioderma – Sebium Global Cover

  Referenca:

  4,200 Lekë

  Bioderma Sebium Global Cover është një përkujdesje intensive e formuluar specifikisht për lëkurat me tendencë aknesh

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi i Produktit

  Bioderma Sebium Global Cover është një përkujdesje intensive e formuluar specifikisht për lëkurat me tendencë aknesh.
  Kjo përkujdesje me ngjyrë vepron veçanërisht në shenjat dhe pikat e zeza falë teknologjisë SeboRestore (Fluidactiv patent – Bakuchiol). Ajo lejon balancimin e sasisë së yndyrës dhe parandalon formimin e pikave të zeza.

  Përmban një kombinim përbërësish aktivë, esteret AHA dhe acid salicilik që pastron poret dhe zbut teksturën e lëkurës. Gjithashtu është shumë e pasur me Enoxolone që zbut dhe redukton të skuqurën dhe glukonat zinku që pastron epidermën dhe rregullon shkëlqimin e tepërt.

  I pasur me pigmente dhe me pudër matifikuese, unifikon dhe matifikon lëkurën.
  Tekstura fluide është e lehtë për tu aplikuar. Pas aplikimit, shenjat dhe imperfeksionet janë komplet të fshehura, lëkura juaj është e unifikuar. Ditë pas dite, lëkura është më e pastër.

  • E testuar dermatologjikisht
  • Hipoalergjike
  • Jo komedogjenike

  Udhëzime mbi përdorimin

  Pastrojeni fytyrën me Sebium Gel Moussant ose Sebium H2O. Aplikojeni në mëngjes, në shenjat dhe aknet, korrektorin jeshil që gjendet tek kapaku. Më pas përhapni fluidin me ngjyrë në të gjithë fytyrën.
  Shmangni kontaktin me sytë.
  Mund të përdoret që nga mosha 10 vjeç.

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: