Korff – Antiredness Krem dite kundër skuqjeve për lëkura të ndjeshme (SPF 20)

  Korff – Antiredness Krem dite kundër skuqjeve për lëkura të ndjeshme (SPF 20)

  Referenca:

  3,850 Lekë

  Korff – Antiredness Cream for Sensitive Skin SPF 20 50ml

  Sasia

   

  Pagese e Sigurt

   

  Transport i Shpejte

   

  Cilesi e Garantuar

  Përshkrimi i Produktit

  Trajtim kundër skuqjes me tekturë fluide, të freskët dhe që përthithet me lehtësi.
  Prezenca e ekstraktit të Ginkgo Biloba, një derivat Liquirizia dhe Pantenoli bëjnë një trajtim të veçantë të indikuar  për qetësimin e lëkurës së ndjeshme dhe reduktuar skuqjen. Për më tepër, një perzierje e vitaminave, ekstrakt i Viola Tricolor, Acidi Hialuronik dhe një derivat i vajit të ullirit, kundërshton shenjat e plakjes së lëkurës, duke e mbajtur lëkurën e hidratuar, elastike dhe me ndriçim. Filtri SPF 20 garanton një mbrojtje nga dielli duke kundërshtuar fotoplakjen dhe si rrjedhojë parandaluar rrudhat.

  Veçanërisht e indikuar për qetësimin e lëkurave të skuqura dhe të ndjeshme.

  Udhëzime mbi përdorimin

  Aplikojeni në fytyrë të pastruar, duke e shpërndarë produktin me lëvizje rrethore deri në absorbimin e plotë. Për një rezultat më të mirë këshillohet përdorimi së bashku me Antiredness Concentrated Serum.

  • Pa parfum
  • Jo komedogjenik
  • I testuar klinikisht dhe dermatologjiksht
  • I testuar për Nikel, Krom, Kobalt, Mërkur dhe Paladium

  Referencat specifike

  16 produkte të tjerë në këtë kategori: